Jak si nechat zaregistrovat ochrannou známku snadno a rychle?

Pokud vaše firma dodává na trh určité specifické produkty či služby, je vhodné si k nim nechat zaregistrovat ochrannou známku. Průběh registrace je poměrně jednoduchý. Zvláště tehdy, využijete-li k tomu službu Patentoid.cz.

Proč využívat ochrannou známku?

Registrace ochranné známky je jednou z možností, jak ochránit vaše produkty či služby před konkurencí. Ta nemá poté možnost je kopírovat a napodobovat. Hlavním důvodem, proč vznikla možnost registrace ochranné známky, byla ale ochrana koncových spotřebitelů. Ti totiž na jejím základě mohou lépe rozlišit, které produkty patří dané firmě. Nezamění je pak s výrobky jiných firem.

Registrace svépomocí nemusí být výhodná

Pokud provádíte registraci svépomocí, musíte si nejprve nastudovat veškeré právní normy – zákony a vyhlášky. To zabere celkem dost času. Kdo navíc není zběhlý v zákonech, nemusí je správné pochopit. Snadno se pak stane, že kvůli formálním nedostatkům dojde k zamítnutí přihlášky a vás to bude stát jen čas a peníze. U ochranné známky cena sice není nijak vysoká, u přihlášky je potřeba platit správní poplatek ve výši 5.000 Kč, v případě zamítnutí byste však zbytečně o tyto peníze přišli.

Využijte Patentoid, ušetříte čas, námahu i peníze

Právě z důvodu usnadnění práce, úspory času a vyhnutí se formálním nedostatkům vznikla služba Patentoid.cz. Ta za vás vyřídí vše nezbytné, a to včetně přípravy podkladů a podání samotné přihlášky k Úřadu průmyslového vlastnictví. Šance na úspěšné vyřízení přihlášky pak bude daleko větší.

Ochranná známka představuje i jasnou konkurenční výhodu. Pokud na svůj produkt, jeho logo či tvar máte udělenou ochrannou známku, zákazníci výrobek snadněji rozpoznají a nezamění jej s výrobky jiných firem. Vám tak neubudou zisky z prodeje, což se projeví v celkové ekonomické situaci firmy.

S registrací je nejlepší počítat už v době, kdy teprve uvažujete o uvedení produktu na trh. Zamezíte tak situaci, kdy by vás s podáním přihlášky někdo předběhl.

 

.