Nebankovní půjčky

shutterstock_234014020V dnešní době je stále více lidí, kteří se rozhodnou pro půjčku z nebankovní společnosti namísto toho, aby si půjčili peníze od bankovní instituce. Důvodů, proč si klienti žádají o půjčky právě u nebankovních společností, je několik.

Představme si například situaci, kdy zjistíte, že vás potkají nečekané výdaje a potřebujete zaplatit 10 000 Kč. Bohužel máte jen jeden příjem a tak čekáte, až vám tyto peníze dorazí z výplaty.

V případě, že byste chtěli mít těch 10 000 Kč téměř ihned v hotovosti, nebo například na vašem bankovním účtě se můžete obrátit právě na nebankovní sféru.

Zde totiž působí nebankovní společnosti, které vám narozdíl od banky, mohou půjčit peníze už na druhý den. Zatímco u bankovní půjčky je potřeba dokládat mnoho formalit a musíte většinou doložit potvrzení o příjmu (a nesmíte být v registrech), u nebankovních společností je vyřízení půjčky mnohem snazší.

Jestliže si zvolíte některou z krátkodobých nebankovních půjček, jejichž přehled najdete třeba http://vsepujcky.cz, stačí vám většinou pouze občanský průkaz a účet v bance, na který vám pošlou peníze z půjčky.

Jak probíhá vyřízení rychlé nebankovní půjčky
Jestliže vás oslovila nabídky některé nebankovní společnosti či jejich půjčky na zmiňovaném webu VsePujcky.cz, pak vás určitě zajímá, jak přesně bude probíhat žádost o půjčku.

Nejprve je potřeba si zvolit, kolik peněz si vlastně chcete vypůjčit a na jakou dobu chcete mít peníze vypůjčené. Doba splatnosti je u tohoto typu nebankovních půjček často klíčovým faktorem, protože zároveň určuje, kolik za půjčení finančních prostředků zaplatíte.

Většinou je doba splatnosti u krátkodobých nebankovních půjček rozdělena na několik časových úseků (většinou po týdnech) a podle těch se určí úrokové sazby.

Nejvýhodnější proto bývá krátká půjčka, třeba jen na týden nebo na 10 dnů, zde přeplatíte většinou nejméně. Pokud si však půjčíte peníze na delší dobu, ať už jde o 14, 21 či 30 dnů, úroková sazba se zvedá.

Po výpočtu úroku a určení poplatku, který musíte za půjčku zaplatit se přechází k vyplnění osobních údajů. Zde se požadavky liší podle jednotlivých nebankovních společností, ale můžeme obecně říci, že budou rozhodně potřebovat vaši adresu, číslo občanského průkazu, vaše vzdělání, ubytování a příjem. Poslední 3 údaje nemusíte většinou prokazovat, stačí je jen vyplnit do formuláře (ale i přesto doporučujeme uvést údaje pravdivě).

Po vyplnění osobních údajů zbývá už jen poslední krok a to prověření vaší identity. To probíhá většinou tak, že pošlete ověřovací registrační poplatek 1 kč z vašeho účtu na účet nebankovní společnosti. Občas je také potřeba prověření přes SMS zprávu.

Jakmile však projdete několika registračními kroky, které vám zaberou zhruba 15 – 20 minut, máte celou žádost vyplňenou a nyní už jen stačí počkat na schválení půjčky a odeslání peněz na váš účet, což by mělo proběhnout do 24 nebo 48 hodin.

.